Pärnakad suurvõistlustel läbi aegade

                            MEDALIVÕITJAD

 

1. Anna Nüübek-Poltojainen (1927) - kergejõustik (NSVL koondises)

Kurtide Olümpiamängud     kuld      1957     100 m jooks       

Kurtide Olümpiamängud     hõbe     1957     200 m jooks

Kurtide Olümpiamängud     hõbe     1957     4x100 m teatejooks

2. Eigar Siig (1962) - korvpall (NSVL koondises)

Kurtide Olümpiamängud     pronks    1981     korvpall

Euroopa kurtide MV           hõbe     1980     korvpall

Euroopa kurtide MV           kuld      1984     korvpall

Euroopa kurtide MV           kuld      1988     korvpall

3. Eero Pevkur (1968) - kergejõustik (Eesti koondises)

Kurtide Olümpiamängud     pronks    1993     1500 m jooks

Kurtide Olümpiamängud     pronks    1993     3000 m tak.jooks

Kurtide Olümpiamängud     hõbe      1997     3000 m tak.jooks

Euroopa kurtide MV          pronks    1999    10 000 m jooks

4. Saimi Pevkur (1973) - kergejõustik (Eesti koondises)

Kurtide Olümpiamängud     hõbe       1997     10 000 m jooks

Kurtide Olümpiamängud     pronks     1997     5000 m jooks

Euroopa kurtide MV          pronks     1998     6 km murdmaajooks

Euroopa kurtide MV          kuld        1999     10 000 m jooks

Euroopa kurtide MV          pronks     1999     5000 m jooks

5. Ilvi Vare (1970) - orienteerumine (Eesti koondises)

Euroopa kurtide MV           pronks      2000     sprint

6. Vaiko Vare (1993) - orienteerumine (Eesti koondises)

Euroopa kurtide juunioride MV   pronks    2008    tavarada

                                          pronks    2008    lühirada

 

Pärnu KSS Eero sportlaste saavutused 

kurtide  Olümpiamängudel (alates 1992 aastast)

 

1993  Sofia (Bulgaaria)

Eero Pevkur              3.koht   kergejõustik   1500 m jooks

                             3.koht   kergejõustik   3000 m tak.jooks

                             katk.     kergejõustik   5000 m jooks

1995  Ylläs (Soome)

Andrus Siig               9.koht   suusatamine  30 km vabastiil

                             12.koht  suusatamine  15 km klassik.stiil

1997  Kopenhaagen (Taani)

Saimi Pevkur            2.koht   kergejõustik    10 000 m jooks

                            3.koht   kergejõustik     5000 m jooks

                            4.koht   kergejõustik     1500 m jooks

Eero Pevkur             2.koht   kergejõustik    3000 m tak. jooks

                            5.koht   kergejõustik    10 000 m jooks

                            6.koht   kergejõustik     5000 m jooks 

Ilvi Vare                 5.koht   orienteerumine  klassika

                            16.koht  orienteerumine  sprint

Anne-Mari Pevkur     7.koht   kergejõustik     odavise

                             7.koht  kergejõustik     kõrgushüpe

Pallo Paimets           7.koht   meeste korvpall

Eigar Siig                7.koht   meeste korvpall

Mart Tõldsepp         7.koht   meeste korvpall

2001  Rooma (Itaalia)

Saimi Pevkur             6.koht    kergejõustik     5000 m jooks

                              7.koht    kergejõustik     1500 m jooks

                              7.koht    kergejõustik     10 000 m jooks

Ilvi Vare                   8.koht    orienteerumine  klassika

                             10.koht   orienteerumine   sprint

2009 Taipei (Taiwan)

Kristel Laansoo /Karin Pärn  5.koht     naiste rannavõrkpall

Ilvi Vare                           6.koht    orienteerumine  tavarada

                                     10.koht   orienteerumine  lühirada

                                     14.koht   orienteerumine  sprint

Saimi Pevkur                    7.koht     kergejõustik     5000 m jooks

                                     8.koht     kergejõustik    10 000 m jooks

Anne-Mari Pevkur              12.koht   orienteerumine   sprint

                                     15.koht   orienteerumine   lühirada