Spordiajaloost

Pärnu kurtide spordiliikumine oli alanud tegelikult varem 1949 aastast. Kuni Eesti NSV kokkuvarisemisega muutus meie sporditegevuse töö, kuna EKÜ Pärnu kehakultuurikollektiivi spordiosakond lagunes vananeva spordisüsteemi majanduskriisi tagajärjel.

Asutamise mõte tekkis 15.oktoobril 1992.a., mil otsustas Pärnu kurtide spordiselts Eero ehitada "uue vundamendi" ja pidi alustama just taastatud Eesti Vabariigis otsast peale. Sealt avaneski meie spordiselts aken maailma, et olla omaette spordiselts.

Meie spordiseltsi liikmed on põhilised kuulmispuuetega spordiharrastajad. Meil on (oli) hulk inimesi, kes väärivad esiletõstmist - korvpall, koroona, kergejõustik, orienteerumine, suusatamine, tervisesport jt. spordialasid, millest osalevad himuga nii naised kui mehed, niisiis hiljem lisandusid kuulmispuuetega lapsed.

Traditsiooniliste spordiürituste kõige populaarsem on kahtlemata vanusegruppide Grand Prix´ sarja võistlused (15 etapp). Oma jõududega oleme korraldanud peaaegu 30 üritust aastas.

Meie spordiseltsi liikmed osalevad automaatselt Eesti kurtide meistrivõistlustel. Edukamad sportlased pääsevad kurtide Olümpiamängudele, Maailmameistrivõistlustele ja Euroopa meistrivõistlustele.

Üks meie eesmärke on propageerida kuulmispuuetele tervislikke eluviise, aga tähtis on seegi, et tõstame oma spordiseltsi inimeste mainet nii Pärnus kui kogu Eestis.